Karin las: Het donker-Emma Haughton****1/2

Met dank aan LS Amsterdam voor het exclusieve vooruitlees-exemplaar.

Auteur: Emma Haughton

Oorspronkelijke titel: The Dark

Vertaling: Jan Mellema

Genre: Thriller / NUR 332

Aantal pagina’s: 365

Verschijningsdatum: 12 oktober 2021

Over de auteur:

Emma Haughton groeide op in Sussex, studeerde Engels aan Oxford en werkte jaren lang als journalist voor o.a. The Times. Haughton schreef eerder YA-boeken. Het donker is haar eerste thriller.

Achterflap:

Het leven van spoedeisendehulparts Kate North staat op zijn kop door een persoonlijke tragedie. Wanneer ze de kans krijgt om aan de slag te gaan bij het VN-onderzoeksstation op Antarctica grijpt ze die met beide handen aan. Haar voorganger, Jean-Luc is bij een tragisch ongeluk op het ijs overleden.

Voor Kate is het ideaal, niemand kent haar en niemand vraagt naar haar verleden. Maar terwijl het station in een totale winterduisternis gehuld wordt, begint Kate te vermoeden dat de dood van Jean-Luc geen ongeluk was.

En hoe meer vragen ze stelt, hoe gevaarlijker het wordt voor iedereen…

Een huiveringwekkende, claustrofobische thriller voor fans van Lucy Foley en Ruth Ware. Je kunt maar beter wel bang zijn in het donker…

Mening:

Het donker. Wanneer je zo’n titel ziet verwacht je iets beklijvends, engs, benauwends. En laat dat nu precies zijn wat dit boek je brengt!

Wauw wat een aftrap. De schrijfstijl past als een lievelingsjas, je zit direct in je eigen film en de introductie van personages in deze fenomenale omgeving zetten alvast een hele originele toon.

Haughton weet het gehele verhaal door een spanning te onderhouden door steeds kleine tipjes van de sluier op te lichten. Zo weet je al vrij snel dat Kate een nare ervaring met zich meedraagt. Wat dat dan is en welke gevolgen dat had, dat wordt stukje bij beetje uitgeplozen tot de uiteindelijke climax. Deze wijze blijft kenmerkend voor dit boek. Haughton is een meester in opbouw. Door middel van subtiele details brengt ze je onrust, wantrouwen. Plus daar niet kloppende gedragingen van deze en gene bij op en je gaat werkelijk alles en iedereen wel een keer verdenken.

De hoofdstukken maken kleine sprongen wat betreft tijd. Waar er de ene keer een gat van twee weken zit, gebeurt er vervolgens op één dag iets wat de vaart er op de juiste momenten in houdt. Kate start haar eigen onderzoek en ze weet je hierbij ook te irriteren met haar gedrag en haar pillen. Geweldig.

Gekonkel, wantrouwen, vetes, persoonlijke issues en de grote vraag blijft of de dood van Jean-Luc een ongeluk was. Dingen verdwijnen, personen worden vermist, bestanden worden gewist. De tocht van het team door het donker waar Kate achterblijft: de hel, ik heb er nog de rillingen van. Deze setting is gewoon echt eng en origineel! Het moge duidelijk zijn, de spanningen lopen op en is alles altijd even geloofwaardig? Nee, maar i don ’t care. Ik ga er helemaal in mee en ik word continu op het verkeerde been gezet. WIE doet dit??

En dan transformeert de stoptrein in een HSL. Daar is snelle actie en daar komt de echte dreiging boven water. Er vallen onverwacht doden en ik zit op het puntje van de stoel! OMG gaat dit zó slecht aflopen? Zou wat zijn als ik dat ging verklappen, ik verklap alleen dat ik echt ontzettend genoten heb van dit thrillerdebuut. Emma Haughton moet vooral ook thrillers blijven schrijven, ik ben fan!

Conclusie:

Dit is zó koud dat het zinderend wordt. Wat een steengoed uitgewerkt verhaal in een omgeving die je nooit meer vergeet.

Vier en halve sterren oftewel een 9/10 voor Het donker.

Karin Meinen.

*Vinden jullie het leuk ons op Facebook te volgen?

Like dan onze pagina Samenlezenisleuker en word om mee te kletsen over boeken lid van onze echte gezellige boekengroep! En dat kan hier: Samenlezenisleuker 📚🥂

Gepubliceerd door

Samenlezenisleuker

Recensies, winacties, tips, leesclubs, columns, een kort verhaal of interviews! Kortom, alles wat maar gezellig en leuk is met betrekking tot boeken :-D

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google photo

Je reageert onder je Google account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s