Jac las: De stille vriend-Charlie Gallagher

Met dank aan Uitgeverij HarperCollins Holland voor het recensie-exemplaar.

Auteur: Charlie Gallagher

Serie: Deel één

Genre: Thriller

Aantal pagina’s: 432

Verschijningsdatum: 13 juli 2021

Over de auteur:

Charlie Gallagher werkt al ruim elf jaar als politieman in Engeland. In zijn loopbaan heeft hij op veel verschillende afdelingen gewerkt: van straatagent tot rechercheur Zware Criminaliteit. In zijn vrije tijd schrijft hij thrillers.

http://www.harpercollins.nl

Achterflap:

Eerste deel in een verslavende nieuwe serie voor fans van Harlan Coben en Angela Marsons.

Danny en Sharon Evans zijn wanhopig op zoek naar antwoorden nadat hun dochter een zelfmoordpoging heeft gedaan. Maar omdat ze nog altijd in coma ligt, blijven al hun vragen onbeantwoord. Wanneer Danny door iemand wordt benaderd die beweert dat het niet om een zelfmoord- maar om een moordpoging gaat en zelfs zegt te weten wie de dader is, staat Danny in tweestrijd: moet hij dit serieus nemen of neemt iemand hem in de maling?

Rechercheur Joel Norris realiseert zich direct dat het niet om een gewone zaak gaat. Al snel wordt het hem duidelijk dat er een manipulator aan het werk is, die een of andere zieke puzzeltocht voor hen heeft uitgezet. Er lijkt een gruwelijk spel aan de gang. Een spel dat niet alleen levens verandert, maar ook beëindigt…

Over De stille vriend

Dany Evans, aan het einde van zijn voetballoopbaan, is aan de drank en door z’n vrouw Sharon de straat op geschopt. Hij verblijft in een hotel en overleeft aan de bar. Zijn functie: coach bij Dover Athletic.

Callie, hun dochter, ligt op de Intensive Care, gemanipuleerd, gechanteerd en misbruikt middels online grooming. De zelfmoordpoging was haar ultieme uitvlucht. Zoon Jamie aanbidt zijn vader, het Beest van het voetbalveld werd ie genoemd. Dany is doodsbang van alles en iedereen, heeft een verpletterend schuldgevoel en zuipt zich klem elke avond aan de bar van het hotel.

Commissaris Debbie Marsden haalt Inspecteur Noël Norris van de verjaardag van zijn dochter vandaan. Hij kan overstappen, promotie maken. Van leider van een tactisch team naar inspecteur bij de recherche. Met de nodige twijfel, want kan hij dit wel aan?

Deze ingrediënten worden aangevuld met een lichaam, zonder hoofd, dat is aangespoeld bij Dover, op St. Margaret’s Beach. Later volgen er links en rechts nog wat onderdelen van het menselijk lichaam.

Conclusie

Dit is een sinistere, pikzwarte thriller. Er zit geen greintje humor in. De schrijver gebruikt een man om zijn angsten en pijn te beschrijven als hij vast komt te zitten tussen de onmenselijke druk en manipulatie van een privé speurder en zijn gezin.

Het is een verhaal met hallucinerende beelden, waarbij koel, fel licht, bloed, gesis en gepiep en vreemde geluiden de lezer bij de strot pakken. Is het spannend? Nou, boeiend is het zeker, deze verwrongen wereld van zieke geesten. Ik heb zo’n idee dat men dit een psychologische thriller pleegt te noemen. De schrijver stelt zich duidelijk in de persoon van bepaalde lieden en beschrijft hun gemoedstoestand bij, tijdens en na de diverse voorvallen die een normaal mens niet hoopt mee te maken. En dan hebben we het nog niet gehad over stalen kettingen en enkelklemmen, het betere smidswerk zogezegd.

De schrijfstijl is breedvoerig. Het boek had aan snelheid gewonnen bij het weglaten van een overvloed aan niet ter zake doende details. Maar laat ik eerlijk zijn, dit is mijn genre niet. Het boek is goed geschreven en voor de lezer die er in geïnteresseerd is, zeker drie of vier sterren waard.

Jac Claasen.

*Vinden jullie het leuk ons op Facebook te volgen?

Like dan onze pagina Samenlezenisleuker en word om mee te kletsen over boeken lid van onze echte gezellige boekengroep! En dat kan hier: Samenlezenisleuker 📚🥂

Karin las: Valse getuige-Karin Slaughter*****

Dank aan Uitgeverij HarperCollins Holland voor het recensie-exemplaar.

Auteur: Karin Slaughter

Oorspronkelijke titel: False Witness

Vertaling: Ineke Lenting

Genre: Literaire thriller / NUR 305

Aantal pagina’s: 456

Verschijningsdatum: 8 juni 2021

Over de auteur:

Karin Slaughter is een van ’s werelds populairste en meest gewaardeerde schrijvers. Haar thrillers zijn in 120 landen uitgebracht en wereldwijd zijn er meer dan 35 miljoen exemplaren verkocht. Haar standalone-thrillers Gespleten, Goede dochter en Veroordeeld worden binnenkort verfilmd.

Bron: http://www.harpercollins.nl

Achterflap:

Ze dachten ermee weg te komen… Ze hadden het mis.

Leigh en haar zus Callie zijn geen slechte mensen, maar op een avond meer dan twintig jaar geleden hebben ze iets vreselijks gedaan. Het resulteerde in een leven dat getekend werd door schuldgevoelens, verraad en geheimen.

Jaren later heeft Leigh, inmiddels werkzaam bij een succesvol advocatenkantoor, de herinneringen aan die avond verdrongen. Tot ze tegen haar wil gedwongen wordt om een nieuwe cliënt aan te nemen en de grond onder haar voeten wegvalt. Want de man weet wat er destijds is gebeurd. Hij weet wat Leigh en Callie hebben gedaan. En tenzij ze hem stoppen, zal hij hun levens verwoesten…

Mening:

Kan de Queen of Crime zichzelf overtreffen? Dat is een dikke ja: Valse getuige vind ik, naast de series, met stip de beste standalone van Karin Slaughter!

Eigenlijk is gewoon alles bizar goed in dit verhaal. Met maar weinig personages wordt hier een verleden en heden neergezet dat zó goed in elkaar zit. De zussen; zo verschillend en toch ook een eenheid eersteklas. Het kijkje in hun jeugd dat je buikspieren doen laten krampen, want wat verschrikkelijk is het waar kinderen in kunnen belanden. En dan hoop je op een veilig thuisfront maar ook dat is ijdele hoop. Hoe ze dat ‘oplossen’ is net zo gruwelijk maar het voelt terecht, erg hè. Fantastisch dat je jezelf toestaat als lezer zo iets fouts als gerechtigheid te zien.

Dat verleden heeft toch nog onverwacht gevolgen voor het heden en het jongetje is een man geworden. Een hele enge en staatsgevaarlijke man wel te verstaan en het gaat van spanning, naar angst. En weer terug.  Jongesjonges wat een gevecht om veiligheid en duidelijkheid te creëren en de relatie Leigh & Callie weet me in deze top thriller diep te raken en te ontroeren ook. Hoe hier situaties en gevoelens overgebracht worden, de personages neergezet worden, is in de categorie: maak van Queen maar Keizerin.

De schrijfstijl is beeldend, alsof je in een film zit en je wordt hier compleet ingezogen. Het is onvoorstelbaar hoe Slaughter zulke heftige thema’s zo abnormaal goed in personages weet te plaatsen. Je voelt het mee tot in je botten. Ook een fenomenaal feit: dit boek werd meer dan een jaar geleden geschreven en de wijze waarop COVID-19 hierin verweven zit is groots. Juist ik, die zei laat dat alsteblieft achterwege in een boek, zeg in dit geval: dit leest heel natuurlijk en over zoveel jaar is dit een boek waarvan we dan zeggen, owja, zo was dat! Het is er, maar het speelt geen rol waar nadruk op ligt. Dat gegeven ook vooraf zo weten neer te pennen getuigt wederom van grote klasse.

Dan het plot an sich. Wat een opbouw, wat absurd goed uitgewerkt en dit houdt je van de eerste tot de laatste letter zooo ontzettend leesgretig! Alles klopt en wéér slaat een stukje van het einde in als een bom. Wéér ben ik ontzettend onder de indruk en daarnaast ook een gelukkig lezer.

Het besef één van de beste boeken van 2021 nu gelezen te hebben, is een feit.

Conclusie:

Op alle fronten vijf sterren voor Valse getuige.

Karin Meinen.

*Vinden jullie het leuk ons op Facebook te volgen?

Like dan onze pagina Samenlezenisleuker en word om mee te kletsen over boeken lid van onze echte gezellige boekengroep! En dat kan hier: Samenlezenisleuker 📚🥂