*Blogtour* Sandra las: De Uitdaging-Marit Vanström****

Met dank aan Loft Books voor het recensie-exemplaar.

Auteur: Marit Vanström

Serie: Lianne Bloemen deel drie

Genre: Literaire thriller / NUR 305

Aantal pagina’s: 298

Verschijningsdatum: maart 2022

Over de auteur:

Marit Vanström is het pseudoniem van een Nederlandse thrillerauteur. Van haar hand verschenen inmiddels met veel succes bij Uitgeverij Loft Books De Puzzelaar en De Schuldige. De Puzzelaar is haar spannende thrillerdebuut, voor de fans van M.I. Arlidge en Daniel Coles Ragdoll.

http://www.amboanthos.nl/loft-books/

Achterflap:

In De Uitdaging maken we kennis met Cassandra, een Amsterdamse die als barvrouw in een illegaal casino werkt. Tot haar grote schok wordt in het gokpaleis onder luid gejoel een livestream uitgezonden waarin een jonge moeder voor een onmogelijke keuze wordt gesteld: ze moet zichzelf iets aandoen of haar geliefden moeten het ontgelden. Terwijl ze in blinde paniek een beslissing moet nemen wordt er in het casino enthousiast grof geld ingezet. Wanneer Cassandra beseft dat het spel menens is en niet in scène is gezet, neemt ze een drastische beslissing die consequenties heeft voor haar eigen veiligheid. Ze went zich tot de enige persoon die ze echt kan vertrouwen: rechercheur Thomas van Aaken.

Mening:

De uitdaging is het derde deel in de reeks met rechercheur Lianne Bloemen. Het tweede deel, De Schuldige had een nogal open einde, een cliffhanger van het soort dat je niet kan wachten om te weten hoe het verder zou gaan. Het verhaal begint al meteen erg heftig. Een vrouw die een keuze moet maken, een keuze tussen haarzelf en haar geliefden.

Dan maken we kennis met Cassandra. Ze werkt als barvrouw in een illegaal casino gerund door Shaban Loshaj, de leider van de Albanese maffia in Amsterdam. Elke week wordt er in een aparte ruimte grof geld ingezet en klinkt er een hoop gejoel en gejuich vanachter de deur. Cassandra is benieuwd wat zich daar afspeelt en Shaban laat zich door haar overhalen: ze mag daar werken, ookal waarschuwt hij haar dat het niets voor haar is. Het is gruwelijk: een livestream van een vrouw, een moeder die moet kiezen: of je doet jezelf iets aan, of jouw geliefden moeten het op een gruwelijke manier bekopen.

Dan komt rechercheur Lianne Bloemen in beeld. Zij stuit via een andere opdracht op deze zaak en is vastbesloten deze gruwelijkheden te stoppen. Zoals we haar kennen bijt ze zich vast in deze zaak. Natuurlijk niet zonder de enige die ze honderd procent vertrouwt: rechercheur Thomas van Aaken. En uiteraard gaat Lianne weer op haar eigenwijze manier aan het werk. Haar manier, ze trekt haar eigen plan, soms een beetje ondoordacht en op zekere hoogte trekt ze Thomas er in mee. Maar hoe ver is Thomas bereid te gaan als zijn privéleven ermee gemoeid is? Het wordt een race tegen de klok: Wie zit erachter de livestreams en zijn ze op tijd om de volgende moord te voorkomen?

Dit derde deel in de serie was er eentje in de categorie ‘op het puntje van je stoel, nagelbijtend spannend’. Het was op sommige punten echt gruwelijk en ik zag het zo voor me gebeuren. Ik betrapte mezelf erop dat ik erover nadacht wat ik zou doen: wat als ik voor de keus gesteld zou worden: óf jij óf je kinderen. Het verhaal zat goed in elkaar. Waar ik deel één, De Puzzelaar, nogal matig vond, vond ik deel twee, De Schuldige,  al een heel stuk beter en dit deel is tot nu toe de beste.

Lianne is als personage zo goed uitgewerkt. Ze is koppig, keihard, soms heel gevoelig en heeft een groot gevoel voor rechtvaardigheid. Haar drijfveer is gerechtigheid voor de slachtoffers en ze rust niet voor ze de dader te pakken heeft en schuwt hierbij geen enkele actie. Een vrouw met ballen! Ik hou ervan. Thomas en zijn vrouw zijn ook goed neergezet. Thomas, die bereid is ver te gaan voor Lianne, maar die aan de andere kant ook rekening moet houden met zijn vrouw die het zat is dat Lianne hem elke keer weer meesleept in haar ellende.

Het boek leest als een trein, niet alleen vanwege de spanning, maar Vanström heeft een lekkere vlotte schrijfstijl. Het verhaal zit knap in elkaar, het heeft een hoog thrillergehalte en het ontbreekt niet aan allerlei emoties en psychologische spelletjes. De uiteindelijke dader was een verrassing, maar het motief waarom de dader met deze gruwelijkheden was begonnen vond ik wat mager. Ik had graag gezien dat deze persoon wat meer uitgediept was. Ik had meer van deze persoon willen weten.

De Uitdaging is een fijne thriller, de auteur laat een mooie ontwikkeling zien qua schrijven, maar ook qua karakters. Ik wil zeker meer lezen over Lianne en ook over Thomas, want hoe gaat het nu verder met hen?

Vier hele dik verdiende sterren.

Sandra Remmig.

Vinden jullie het leuk ons op Facebook te volgen?

Like dan onze pagina Samenlezenisleuker en word om mee te kletsen over boeken lid van onze echte gezellige boekengroep! En dat kan hier: Samenlezenisleuker 📚🥂

Corina las: Geef nooit op-Ellie Dean***1/2

Met dank aan Uitgeverij De Fontein voor het exemplaar.

Auteur: Ellie Dean

Serie: Een veilige haven deel drie

Vertaling: Yolande Ligterink

Genre: Vertaalde literaire roman, Feelgood

Aantal pagina’s: 384

Verschijningsdatum: 12 oktober 2021

Over de auteur:

Ellie Dean woont en werkt in een klein dorpje op het platteland van Engeland, waar het rustig genoeg is om zonder afleiding te kunnen schrijven. 

Bron: http://www.uitgeverijdefontein.nl

Achterflap:

Cliffehaven, 1940. Als haar vader naar het front moet, blijft de 17-jarige Rita alleen achter. Gelukkig kan ze rekenen op haar buren, de familie Minelli. Maar als die net als andere families van Italiaanse afkomst worden geïnterneerd, staat Rita er helemaal alleen voor…

Rita weigert bij de pakken neer te zitten. Als haar droom om bij de luchtmacht te gaan in duigen valt, meldt ze zich aan bij de brandweer. Maar wanneer haar eigen huis in vlammen opgaat, is het zelfs voor Rita een zware opgave de moed erin te houden. Gelukkig kan ze terecht in het pension van Peggy Reilly, en voorzichtig leert Rita weer te hopen dat ze de mensen van wie ze het meest houdt terug zal vinden…

Mening:

Ondanks dat dit het derde deel in een serie is had ik niet het gevoel dat ik iets miste. De schrijfstijl is rustig, duidelijk en nergens moeilijk te volgen.

Rita is een pittig personage als in dat ze net even haar tijd vooruit lijkt in haar denken en handelen, ondanks dat ze pas zeventien is als ze er toch wel alleen voorkomt te staan.

De overige personages worden niet echt uitgewerkt en blijven wat op de vlakte, maar voor het verloop van het verhaal is dat niet heel erg. Het draait nu eenmaal voornamelijk om Rita.

Het verhaal is beeldend en mooi in zijn eenvoud. Van mij had er wel iets meer diepgang ingemogen. Zeker naar het einde toe, maar ik heb een paar fijne uurtjes gehad met dit verhaal .

Schrijfstijl: 4

Originaliteit: 3,5

Leesplezier: 3,5

Plot: 3

Overall drie en halve sterren.

Corina Nieuwenhuis.

Vinden jullie het leuk ons op Facebook te volgen?

Like dan onze pagina Samenlezenisleuker en word om mee te kletsen over boeken lid van onze echte gezellige boekengroep! En dat kan hier: Samenlezenisleuker 📚🥂




Wat lezen wij nu?

Karin leest:

Verschijnt op 7 april. Dank aan A.W. Bruna Uitgevers voor het recensie-exemplaar.

Over Poolnacht ( Duister IJsland deel drie ) :

In Poolnacht bevinden we ons in een geïsoleerd dorp gelegen in noordelijk IJsland, Siglufjörður. Hier wil niemand de waarheid kennen en zijn geheimen een levenswijze.

Het is 1955, twee jonge stellen verhuizen naar de onbewoonde en geïsoleerde fjord. Hun verblijf eindigt abrupt wanneer een van de vrouwen onder mysterieuze omstandigheden om het leven komt. De zaak wordt nooit opgelost. Vijftig jaar na deze gebeurtenis duikt er een oude foto op, waaruit duidelijk wordt dat de stellen wellicht helemaal niet de enige bewoners van de fjord waren.

In het boek volgen we de jonge rechercheur Ari Thór die probeert te achterhalen wat er die noodlottige avond gebeurde. De zaken nemen een sinistere wending. Een kind raakt vermist, een stalker is op de vlucht en Siglufjörður is in quarantaine. Het lijkt erop dat het verleden hen achtervolgt.

Riejanne leest:

Dank aan Godijn Publishing voor het recensie-exemplaar.

Over Ik droom – Een dramatische verhalenbundel :

Woorden rijgen zich aaneen tot dramatische verhalen over afscheid, innerlijke worstelingen en soms een beetje hoop. Duisternis en ellende weven zich aaneen, totdat zelfs de hemel huilt.

De personages dromen, net als de schrijver, van onbereikbare oorden en verlangens. Soms reiken ze ver of struikelen ze al bij de eerste hindernis.

Ik droom herbergt verhalen die geschreven zijn in een periode van innerlijke worsteling. Hoe verder de tijd doordendert, hoe meer de hoop doorklinkt tussen de regels.

Jac leest:

Over Verblind ( Logan McRea deel vijf ) :

In Aberdeen heeft iemand het op de Poolse gemeenschap gemunt. Het patroon is steeds hetzelfde: op verlaten bouwterreinen worden gastarbeiders meer dood dan levend teruggevonden met brandwonden op de plekken waar hun ogen zaten. En uit de dreigbrieven die aan het politiebureau worden gericht blijkt dat dit nog maar het begin is.

De sarcastische hoofdinspecteur Finnie krijgt de leiding over de zaak en is vastbesloten inspecteur Logan McRae het leven zuur te maken. En alsof dat nog niet vervelend genoeg is voor Logan zit er geen schot in de zaak: de slachtoffers zijn te bang om te praten en de enige getuige is een voortvluchtige pedofiel. Terwijl de aanvallen steeds gewelddadiger worden, zal Logan moeten besluiten hoe ver hij bereid is de wet te omzeilen om de zaak op te lossen.

*Vinden jullie het leuk ons op Facebook te volgen?

Like dan onze pagina Samenlezenisleuker en word om mee te kletsen over boeken lid van onze echte gezellige boekengroep! En dat kan hier: Samenlezenisleuker 📚🥂